Звіт про роботу Гуманітарного штабу за 2023 рік

Про роботу гуманітарного штабу при Молочанській міській раді за 2023 рік

Протягом року  робота гуманітарного штабу всебічно була направлена на забезпечення  гуманітарною  та благодійною допомогою внутрішньо переміщених осіб та інших соціально незахищених верств населення Молочанської міської територіальної громади та інших фізичних осіб, які постраждали від військової агресії російської федерації проти України,  які проживають у м. Запоріжжі та інших регіонах України. Гуманітарна та благодійна допомога, громадянам, які проживають  в інших регіонах України надсилалась через поштові відділення нової пошти.  Для зручності комунікації між членами гуманітарного штабу та такими громадянами у 2023 році створено  Viber спільноту «ВПО В ІНШИХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ» (https://invite.viber.com/?g2=AQAjncX8tmxrslHhnrso5Y3%2F0EkedEBrWg2YAVN3mA6sFWiwGQp4R9lXLmMGU8oK)  Станом на кінець 2023 року у цій спільності вже 191 учасник.

Постійно членами гуманітарного штабу розміщується актуальна інформація щодо потреб у гуманітарній допомозі та видачі такої допомоги у таких месенджерах:

Telegram (https://t.me/molochansk_rada) групі

Viber(https://invite.viber.com/?g2=AQABGqJQQeKXOFCVSyh%2BQuZ2d01SqabiEdEYxNfI5C4y0F5AlRCBAX9wYNJPlIpP ) групі

Facebook (https://www.facebook.com/groups/317100275959110/?ref=share_group_link ) групі.

Станом на 01.01.2024 року згідно обліку ВПО в Молочанській громаді обліковується 1631 громадянин (805 сімей) з них: в м. Запоріжжі: 988 осіб (530 родин), в інших регіонах України 643 осіб (275 родин).

Багатодітних родин всього 29, з них у Запоріжжі 16.

Родин з дітьми 281 (457 дітей), в т.ч. в Запоріжжі 166 (259 дітей). Дітей з інвалідністю 11, з них у Запоріжжі 7.

Сімей військовослужбовців 186 (в них 74 дитина), в т.ч. у м.Запоріжжі 81 сімей (в них 36 дітей). Загинуло 15 військовослужбовців (в них залишились 10 дітей).

ВПО працездатного віку 945 осіб, в т.ч. в м. Запоріжжі 585 осіб. Пенсіонерів 163 людини, з них в Запоріжжі 90. Осіб з інвалідністю дорослого віку 66 осіб, з них у м. Запоріжжі 54 особи.

Гуманітарною та благодійною  допомогою громадяни забезпечувались за усним їх зверненням та відповідно до зібраних потреб.

Протягом року забезпечено гуманітарною та благодійною допомогою:

1. за сприяння  Запорізької обласної організації Товариства Червоного хреста України:

Кухонними наборами  – 97 шт.

Матрацами – 172 шт.

Продуктовими наборами– 730 шт. (в тому числі транзитні)

Шампунем – 1486 шт.

ковдрами – 917 шт.

спальними комплектами (розкладачками) – 187 шт.

наборами гігієни – 1504 шт.

пральним порошком – 114 шт.

консервами м’ясними – 1866 шт.

крупою гречаною – 162 шт.

подушками – 94 шт.

2. за сприяння  БО БФ «СВІТ.УКРАЇНА.ПОЛОГИ»:

Горохом колотим – 589 шт.

Продуктами харчування -  698   шт.

маслом вершковим – 800 кг.

3. за сприяння  ГО «Запоріжжя. Платформа Спільних дій»:

Консервами м’ясними – 1800 шт.

4. за сприяння  Міжнародної організації з міграції (МОМ):

Гігієнічними наборами – 504 шт.

Підгузками дорослими – 123 шт.

Постільною білизною – 690 шт.

Ковдрами – 690 шт.

Посудом – 230 шт.

Матрацами – 321 шт.

5. за сприяння  Пологівської районної державної адміністрації та Запорізької обласної державної адміністрації:

Цукру – 1307 кг

Гороху – 350 кг

Продуктових наборів – 510 шт.

Шкарпеток – 2921 пара

Ковдр – 6 шт.

Подушок – 4 шт.

Наматрацників – 27 шт.

Четвертина куряча – 700 кг

5. за сприяння  ГО «КЛАСТЕР ПРОМИСЛОВИХ ТА КРАФТОВИХ ВИРОБНИКІВ УКРАЇНИ»:

Гігієнічних наборів – 150 шт.

Чашок новорічних – 240 шт.

Портативних зарядних пристроїв – 20 шт.

Продуктів харчування – 192 шт.

6. за сприяння  ЮНІСЕФ:

Печивом – 1000 кг

Гігієнічними наборами– 322 шт.

дитячими підгузками - 300  шт.

рушниками – 150 шт.

миючим засобом – 100 л.

подушками – 50 шт.

7. за сприяння Благодійна організація ADRA Ukraine:

продуктами харчування –  632 шт.

1. за сприяння БОБФ М.Р.І.Я:

рюкзаками з канцелярією для школярів, пледами, молоком, іграшками, вологими серветками, одягом, продукти харчування, медичними засобами.

1. за сприяння Фонду Ріната Ахметова:

Продуктами харчування – 280 шт.

Дитячими рюкзачками – 38 шт.

10. за сприяння ГО «Посестри» (Омріяна країна):

продуктами харчування (родини з дітьми) – 125 шт.

1. за сприяння  РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ МОНАСТИР ЗАПОРІЗЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ та Благодійного фонду “САМАРІТЕНЗ ПЕРС УКРАЇНА”:

продуктами харчування (крупи, консерва, макарони, соняшникова олія, мука, рис, сіль)-   20 тон.

1.  За сприяння від World Central Kitchen (WCK):

продуктами харчування – 1477 шт.

1.  За сприяння БО "Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя":

продуктами харчування -     700   шт.

14. За сприяння Релігійної організації «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА «МЕНОНІТСЬКА БРАТСЬКА ЦЕРКВА»:

Новорічним подарунками для дітей – 260 шт

Продуктами харчування

Також видавались дитячі та дорослі підгузки.

У 2023 році мешканці Молочанської міської територіальної громади отримали 2054 посилки (продукти харчування, набори гігієни, розкладачки, матраци, ковдри, дитяче харчування та дитячі підгузки та інші непродовольчі товари).

Крім того, через «Простір Єдності Пологівського району» ВПО нашої громади отримано:

-для новоприбулих в м .Запоріжжя через Товариство  Червоного Хреста: 151 набори (продуктовий, гігієнічний  набори, ковдри, постільна білизна), для лежачих: матрац, подушка, ковдра, для осіб з інвалідністю І групи коляска, для багатодітних родин та дітей військовослужбовців: 6 рюкзачків з канцелярією для школи;

- пільговим категоріям  від БО «Посмішка UA»  38 видач ((продуктовий, гігієнічний  набори, дитяче харчування);

- дітям  від Польщі 76 наборів зимового одягу;

- для осіб з інвалідністю І групи через БФ «Карітас Запоріжжя» – 2 видачі продуктових наборів;

- багатодітним родинам від БО БФ «Світ. Україна. Пологи» 4 продовольчі  набори (76 кг).