Дії у разі радіаційної аварії на Запорізькій АЕС

У Запорізькій області, в степовій зоні, на південному березі Каховського водосховища поруч з містом Енергодар розташована Запорізька атомна електростанція відокремленого підрозділу «Запорізька атомна електростанція» ДП НАЕК «Енергоатом». Складається з шести атомних енергоблоків потужністю по 1 млн кВт (1 ГВт) кожний. Загальна генеруюча потужність Запорізької атомної електростанції 6000 МВт (6 ГВт).

Відповідно до вимог Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2013 № 841, у випадку загрози виникнення або виникнення аварії на атомних електростанціях потужністю більш як 4 ГВт проводиться обов’язкова (п. 3) загальна (п. 4) евакуація населення із зон радіоактивного забруднення навколо таких атомних електростанцій у радіусі 50 кілометрів (п. 35).

Рішення про проведення евакуації населення із зони радіоактивного забруднення приймається головою райдержадміністрації на підставі висновку Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо результатів оцінки та прогнозування дозових навантажень на населення (згідно з положеннями пунктів 7.32, 7.33 та додатку 7 Норм радіаційної безпеки України від 14.07.97 № 208 (НРБУ–97) або отриманої інформації від ВП «Запорізька АЕС» про випадки аварій (порушень) у їх роботі.

Карта розташування захисних споруд цивільного захисту на території району