Гуманітарний штаб при Молочанській міській раді

Робота гуманітарного штабу

при Молочанській міській раді

Вся територія Молочанської міської територіальної громади з 26.02.2022 року знаходиться в тимчасовій окупації. З перших днів окупації одним із пріоритетних напрямків роботи працівників виконавчого комітету було забезпечення населення гуманітарною допомогою. Тому розпорядженням міського голови було створено Гуманітарний штаб при Молочанській міській раді.

З перших днів тимчасової окупації громади сільгосптоваровиробники та підприємці надавали на безоплатній основі зерно та соняшник (які в свою чергу перероблялися на муку, крупу, макаронні вироби, пікся хліб), а також овочі, яйця, які роздавались незахищеним категоріям населення.

В перші дні тимчасової окупації багато мешканців з м. Маріуполя було розміщено на території Молочанської міської територіальної громади і яким також надавалась гуманітарна допомога у вигляді продуктів харчування.

Благодійний фонд «Менонітський центр», який працював у м. Молочанськ, з перших днів надавав гуманітарну допомогу мешканцям громади у вигляді продуктів харчування, дитячих та дорослих підгузків, ліків, дитячого харчування.

Після вимушеного виїзду працівників виконавчого комітету з тимчасово окупованої території, роботу щодо надання гуманітарної допомоги продовжено у м. Запоріжжя.

Гуманітарний штаб щоденно працює над забезпеченням гуманітарною допомогою внутрішньо-переміщенних осіб (далі-ВПО) громади та найбільш потребуючих категорій населення.

З початку роботи Гуманітарного штабу у м. Запоріжжі членами Гуманітарного штабу ведеться реєстр отримувачів гуманітарної допомоги із числа мешканців громади, які змушені були покинути свої домівки через тимчасову окупацію. Станом на 01.10.2023 рік вже зареєстровано 1571 особа.

Відповідно до потреб та звернень - гуманітарною допомогою забезпечуються мешканці громади як ті, що проживають у м. Запоріжжя, так і ті, які проживають в інших областях України. Допомога мешканцям громади, які проживають в інших областях України регулярно надсилається через поштові відділення.

В результаті спільної роботи членів Гуманітарного штабу та працівників виконавчого комітету міської ради вже отримано гуманітарну допомогу від таких донорів: ГО «Кластер промислових та крафтових виробників України», ГО «Запоріжжя. Платформа Спільних дій», Благодійної організації «Центр волонтерства та захисту», БФ «СВІТ.УКРАЇНА.ПОЛОГИ», Запорізької обласної організації Товариства Червоного хреста України, ЮНІСЕФ, місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області», ГО «ЙЕС», БО БФ «ПОСМІШКА ЮА»,  БФ «Єдність  за майбутнє», МОМ, Запорізької обласної державної адміністрації у вигляді: продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів, дитячого харчування, дитячих та дорослих підгузків, матраців, шкарпеток, одягу, подушок, постільної білизни, посуду, розкладачок, павербанків, генераторів, буржуйок  тощо.

Одним із важливих напрямків роботи Гуманітарного штабу залишається пошук донорів, які самостійно надають гуманітарну допомогу ВПО нашої громади. З багатьма вже налагоджено контакти для подальшої співпраці. Вже більше року наші ВПО отримують різноманітну гуманітарну допомогу від таких благодійників: Фонд Ріната Ахметова, БФ «М.Р.І.Я», БО «Сто відсотків життя», БФ «СВІТ.УКРАЇНА.ПОЛОГИ», ADRA, Ukraine, World Central Kitchen, БО «БФ «САМАРІТЕНЗ ПЕРС УКРАЇНА».

Контакти Гуманітарного штабу тел. 0979530853