День пам'яті трагедії Бабиного яру
29 вересня в Україні відзначається важливий день — річниця трагедії Бабиного Яру. Цього року це буде вже 83 річниця наймасовішого розстрілу в урочищі, який вчинили нацисти 29-30 вересня 1941 року. Тоді загинуло понад 33 тисячі людей. День пам'яті жертв Бабиного Яру — важлива дата, яку не можна забувати.
Що таке Бабин Яр?
Сьогодні Бабин Яр — це місце пам’яті, некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них були не лише українці, в тому числі червоноармійці, комуністи та члени УПА, а й євреї, роми та представники інших національностей. Тоді німці розстрілювати всіх, хто не вписувався в їхні ідеологічні уявлення про ідеальний світ. Серед жертв були в’язні Сирецького концтабору, "саботажники", порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
Пам'ятати про злочини нацистів та вшановувати пам'ять жертв Бабиного Яру — це моральний обов'язок кожного свідомого громадянина. За час повномасштабної війни росіяни створили ще кілька "Бабиних Ярів" у Маріуполі, Бучі, Бородянці, Ізюмі, Ірпені та інших українських містах, продемонструвавши безжальність і жорстокість до цілої незламної нації.
Вічна пам'ять усім жертвам нацистів!