Хто зможе вийти на пенсію у 60 років, а кому доведеться почекати

Дата: 24.06.2024 10:22

Хто зможе вийти на пенсію у 60 років, а кому доведеться почекати

Українське законодавство передбачає, що можна вийти на пенсію за віком у 60 років як чоловікам, так жінкам. Однак не всі мають можливість скористатися цим правом у цьому самому віці.

Однією з умов для отримання пенсії у віці 60 років є наявність страхового стажу тривалістю не менше 31 року. У разі недостатнього стажу, особі доведеться виходити на пенсію пізніше

У разі недостатньої кількості страхового стажу, вийти на пенсію можна у 63 роки чи 65 років. Для виходу на пенсію за віком у 63 роки достатньо мати 21 рік стажу, а для виходу на пенсію у 65 років - 15 років.

Проте ці вимоги будуть застосовуватися лише в 2024 році; після цього періоду кількість необхідних років страхового стажу для отримання пенсії буде поступово зростати до 2028 року.

Для виходу на пенсію у 60 років стаж має становити:

• у 2025 році — не менше 32 років;
  • у 2026 році — не менше 33 років;
  • у 2027 році — не менше 34 років;
  • у 2028 році — не менше 35 років.

Для виходу на пенсію у 63 роки стаж має становити:

• у 2025 році — від 22 до 32 років страхового стажу;
  • у 2026 році — вимоги до стажу становитимуть від 23 до 33 років;
  • у 2027 році — від 24 до 34 років;
  • у 2028 році — від 25 до 35 років.

Якщо людина у 65 років не матиме необхідної кількості страхового стажу, вона зможе претендувати лише на державну соціальну допомогу.

Як «купити» страховий стаж для виходу на пенсію у віці 60 років:
покрокова інструкція

Українці можуть «купити» страховий стаж онлайн через веб-портал електронних послуг ПФУ,

Українці мають можливість «купівлі» страхового стажу для виходу на пенсію у віці 60 років або для отримання вищої пенсії. Про це інформує прес-служба уряду.

Згідно з наданою інформацією, першим кроком для отримання цієї можливості є укладення договору з Пенсійним фондом України [ПФУ]. Це можна зробити онлайн через веб-портал електронних послуг фонду. Потім потрібно виконати такі дії:

• Увійти в особистий кабінет Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису, Дія. підпису або системи GOV.ID.
  • Обрати розділ "Комунікація з ПФУ" і натиснути "Договір на добровільну участь".
  • Внести персональні дані особи, на користь якої планується робити внески (ПІБ, податковий номер, серію і номер паспорта, дату народження).
  • Підтвердити внесені дані та дати згоду на їх обробку.
  • Підписати договір за допомогою кваліфікованого електронного підпису і сплатити внески.

Робити внески можуть як за себе, так і за іншу особу, якщо вона не є пенсіонером. Щоб зарахувати повний місяць страхового стажу особі, яка не працює, необхідно сплатити щонайменше мінімальний страховий внесок.

Розрахунок цього внеску виконується за формулою: мінімальна заробітна плата х 22%. З 1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становить 1760 гривень. Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.