Підписання найсильнішої угоди між Україною та США за всю історію незалежності

Дата: 14.06.2024 09:35

Сьогодні справді історичний день. Ми підписали найсильнішу угоду між Україною та США за весь час нашої незалежності.
     Перше – угода містить дуже детальну юридично зобов’язувальну частину, і це – надійність підтримки нашої незалежності з боку Америки.
     Друге – безпекові гарантії від Сполучених Штатів засновані, зокрема, на сталості рівня безпекової та оборонної підтримки. І не лише на час цієї війни, а й на час миру після війни. А мир ми обов’язково забезпечимо.
     Третє – чітко зазначено, що Америка підтримує зусилля України для перемоги в цій війні.
     Четверте – в угоді хороші позиції щодо зброї для нашого захисту. Дуже конкретно – про системи «Петріот», дуже конкретно – про постачання Україні ескадрилей винищувачів – саме так, у множині: ескадрилей, – включно з, але не обмежуючись F-16. Ми довго працювали заради цього.
     П’яте – дуже важливо, що угода містить також і питання справедливої відповідальності Росії за цю війну та за намагання знищити українців. Америка підтримує і справедливу компенсацію шкоди, завданої російськими ударами, і опрацювання шляхів, щоб заморожені російські активи були використані задля захисту та відновлення України.

Дякую Президентові Байдену та команді, Конгресу Сполучених Штатів за підтримку – обидві партії, обидві палати, дякую. І дякую кожному американському серцю, яке не зраджує свободи та підтримує нас.