Що таке патронат над дитиною та як стати патронатним вихователем

Дата: 11.04.2024 10:03

Патронат над дитиною – це комплексна оплачувана послуга тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

🗓 Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їхнього впливу на стан дитини та не повинен перевищувати трьох місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування дитини під патронатом може бути продовжений, однак загалом не повинен перевищувати шести місяців.

✍️ Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який:

🔹 має відповідні житлові умови;

🔹 має позитивний досвід виховання дітей, готовий прийти на допомогу дитині та підтримати її сім’ю;

🔹 має задовільний стан здоров’я;

🔹 не був засудженим або позбавленим батьківських прав;

🔹 готовий разом із добровільним помічником, дорослим членом своєї сім’ї, пройти навчання за тренінговою програмою та працювати в команді заради змін, щоб жодна дитина не зазнала страждань та виховувалася в безпечній, люблячій сім’ї.

☝️ Обов’язки патронатного вихователя:

🔹 забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

🔹 створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

🔹 забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

🔹 співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, що визначені органом опіки та піклування.

☎️ Куди звертатись?

Для більш детальних роз’яснень щодо можливості стати кандидатом у патронатні вихователі звертайтесь до служби у справах дітей за місцем свого фактичного проживання.