Власники зруйнованого внаслідок бойових дій житла мають право на виплати ВПО

Дата: 26.01.2024 12:08

Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання, яка становить 3 тисячі гривень особам з інвалідністю та дітям і 2 тисячі гривень для всіх інших внутрішньо переміщених осіб.

Серед тих, хто має право на отримання довідки про взяття на облік як ВПО, особи, житло яких знищено або пошкоджено (до ступеня непридатного для проживання) внаслідок збройної агресії російської федерації (за наявності підтвердження відповідним актом обстеження технічного стану будинку або квартири). Це передбачено Постановою КМУ від 1 жовтня 2014 року № 509.

Виплати ВПО можуть бути призначені таким особам відповідно до урядової Постанови від 20 березня 2022 року № 332.

Також відповідна державна допомога може надаватися ще на один шестимісячний період, якщо особа повернулася до місця проживання, з якого вона перемістилася, відмовилася від допомоги та після цього її житло було знищено або пошкоджено.

Згідно з роз’ясненням Мінсоцполітики, ця допомога виплачується за наявності даних про пошкоджене/зруйноване житло у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України.

Або – за наявності документального підтвердження від органів місцевого самоврядування про пошкодження/знищення житлового приміщення внаслідок збройної агресії рф, яке надається із заявою на отримання допомоги.

Також у листі зазначається, що житло, яке віднесено до 2 та 3 категорій пошкодження, вважається таким, що непридатне для проживання.

📲Мінреінтеграції (https://t.me/minre_ua)

​ Як порахувати розмір допомоги за лікарняними в Україні?

Допомога по тимчасовій втраті працездатності покликана компенсувати втрачений заробіток. Тож її розмір залежить від середньоденної заробітної плати конкретного працівника та тривалості його страхового стажу.

Лікарняні виплачуються застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

▪️50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;

▪️60% – страховий стаж від 3 до 5 років;

▪️70% – страховий стаж від 5 до 8 років;

▪️100% – страховий стаж понад 8 років.

Однак для деяких осіб оплачує лікарняні оплачуються в розмірі 100% незалежно від тривалості стажу. Це особи, які мають пільги відповідно до законодавства (наприклад: постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветерани війни, члени сімей загиблих Захисників і Захисниць України тощо).

Якщо працівник протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мав страховий стаж менше 6 місяців, допомога по тимчасовій непрацездатності розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати.

🇺 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ

НОВА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ВПО

Внутрішні переселенці можуть подати заявку на грошову підтримку від ООН

Переселенці можуть отримати фінансову допомогу у розмірі 10 800 гривень від УВКБ ООН. Про це повідомляє Благодійний фонд «Право на захист».

Отримати допомогу можуть люди, які не отримували її раніше від міжнародних організацій, мають дохід, менший за 5400 гривень на члена родини. Зокрема, ті, хто належить до вразливих категорій населення.

Подати заявку на грошову допомогу можуть родини, які:

1.мають лише одного з батьків з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);

2. очолюють одна самотня чи кілька самотніх людей похилого віку (від 55 років) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;

3.мають членів сім’ї з інвалідністю чи хронічними захворюваннями;

4.опікуються дітьми без супроводу або дітьми, розлученими з батьками.

Потрібно надати такі документи:

1. Документ, що посвідчує особу.

2. Податковий номер (необхідний для виплати допомоги).

3. Будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).

4. Свідоцтво про народження дітей (за наявності).

5. Номер банківської картки для виплати допомоги.

6. Особистий номер телефону.

🇺 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ